Vytisknout

"Cesty z krize"

Ve spolupráci s Centrem pro sociální a ekonomické analýzy (CESES) Fakulty sociálních věd UK, projektem Česko hledá budoucnost centra Glopolis a s mediální podporou Literárních novin uspořádala CESTA diskusi „Cesty z krize“, která se věnovala myšlenkám stejnojmenné knihy sociologa Martina Potůčka (SLON, 2011) a obecněji východiskám ze současné situace.

Zveřejněno: 8. 12. 2011 17:40   |   Kategorie: Diskuse
Vytisknout

"Život v éře trvalého stavu ekonomické nouze"

Jsou k dispozici první záznamy čtvrteční panelové diskuse pořádané CESTOU „Život v éře trvalého stavu ekonomické nouze“ u příležitosti návštěvy slovinského filosofa a sociálního kritika Slavoje Žižka v České republice.

Diskuse se konala se 17. listopadu od 17.00 v jednom ze sálů Centra pro současné umění DOX (Poupětova 1, Holešovice). Probíhala přibližně dvě a čtvrt hodiny a zúčastnilo se více než 400 lidí.

Zveřejněno: 17. 11. 2011 17:39   |   Kategorie: Diskuse
Vytisknout

"Zle se vede zemi aneb O naší současné nespokojenosti"

Diskuse „Zle se vede zemi aneb O naší současné nespokojenosti“ (diskuse nad nově vydanou knihou Tonyho Judta) u příležitosti vydání českého překladu stejnojmenné knihy britského historika Tonyho Judta Zle se vede zemi. Pojednání o naší současné nespokojenosti se konala ve čtvrtek 3. listopadu 2011 od 16.00 na New York University Prague (Malé náměstí 11, Praha 1). CESTA ji pořádala společně s vydavatelem českého překladu Judtovy knihy, nakladatelstvím Rybka Publishers.

Diskuse se v panelu zúčastnili historik a politolog Jacques Rupnik (Fondation des Sciences Politiques, Paříž a College of Europe, Bruggy), místopředseda PS PČR a poslanec ČSSD Lubomír Zaorálek a politolog Jiří Pehe (New York University Prague; CESTA); moderoval Vít Klepárník. Diskusi navštívilo kolem 130 lidí.
 

Zveřejněno: 3. 11. 2011 17:39   |   Kategorie: Diskuse
Vytisknout

"Kam se poděla Třetí cesta? Diskuse u příležitosti českého vydání pamětí Tonyho Blaira"

Druhou diskusí po prázdninách pořádaná CESTOU byla debata „Kam se poděla Třetí cesta? Diskuse k českému vydání pamětí Tonyho Blaira. Konala se ve čtvrtek 12. října od 17:00 v prostorách New York University Prague na Malé náměstí 11 v Praze. V panelu se zúčastnili novináři Adam Černý (Hospodářské noviny) a Alexandr Mitrofanov (Právo) a zástupci CESTY Vít Klepárník a Bohuslav Sobotka – předseda České strany sociálně demokratické. Diskusi moderoval Jiří Pehe. Akci – navzdory časovému skluzu při přípravě – navštívilo kolem 65 účastníků. Nabízíme záznamy diskuse.
 

Zveřejněno: 12. 10. 2011 17:38   |   Kategorie: Diskuse
Vytisknout

"S Evropou a proti ní. Jak Češi přemýšlejí (a nepřemýšlejí) o Evropě"

První poprázdninovou diskusí pořádanou CESTOU byla debata „S Evropou a proti ní. Jak Češi přemýšlejí (a nepřemýšlejí) o Evropě“. Konala se v úterý 27. září od 17:00 v prostorách New York University Prague na Malém náměstí 11 v Praze. V panelu se zúčastnili politický sociolog a filosof Václav Bělohradský, historik

Michal Kopeček z Ústavu soudobých dějin AV ČR a novinář a komentátor týdeníku Respekt a serveru IHned.cz Jan Macháček. Diskusi moderoval předseda CESTY Jiří Pehe. Nabízíme zde záznamy diskuse.
 

Zveřejněno: 27. 9. 2011 17:36   |   Kategorie: Diskuse
Vytisknout

“Vládní reformy – zlepšení nebo devastace veřejného zdravotnictví”

Pátá diskuse pořádaná CESTOU nazvaná „Vládní reformy – zlepšení nebo devastace veřejného zdravotnictví?“ se konala ve čtvrtek 26. května od 17:00 na New York University Prague. V panelu se jí zúčastnili Ludvík Hovorka, bývalý poslanec Parlamentu ČR (KDU-ČSL); Milan Kubek, prezident České lékařské komory; Josef Mrázek, místopředseda Svazu pacientů České republiky; David Rath, stínový ministr zdravotnictví ČSSD; Pavel Vepřek, poradce Ministra zdravotnictví České republiky a předseda o.s. Občan; Dagmar Žitníková, předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR. Diskusi moderoval Antonín Nechvátal, vedoucí odborné sekce pro zdravotní politiku Strany Zelených. Zúčastnilo se kolem 80 lidí.
 

Zveřejněno: 26. 5. 2011 16:59   |   Kategorie: Diskuse
Vytisknout

“Proč je v české politice korupce?”

„Proč je v české politice korupce“, v pořadí čtvrtá diskuse pořádaná CESTOU, proběhla v úterý 26. dubna 2011 v Richterově sále New York University Prague v Praze. Diskuse v panelu se účastnili filosof Václav Bělohradský, sociolog Pavol Frič, matematik a ředitel společnosti RSJ Karel Janeček, ředitel Transparency International ČR David Ondráčka a dramaturg a redaktor ČT Marek Wollner; sociolog Jan Keller se omluvil ze zdravotních důvodů. Diskusi moderoval Jiří Pehe. Vedle lednové diskuse o sociálním státu měla dosud nejvyšší návštěvnost, kolem 150 lidí.
 

Zveřejněno: 26. 4. 2011 17:00   |   Kategorie: Diskuse
Vytisknout

“Přežije česká kultura vládní reformy?”

9. března 2011 proběhla v přednáškovém sále New York University Prague v Praze třetí veřejná diskuse na téma „Přežije česká kultura vládní reformy?“. Debatéry panelu byli předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Kateřina Kalistová, herec, moderátor a režisér Jan Kraus, předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha a zástupkyně Divadla Ponec Yvona Kreuzmannová, scénárista Jan Stern, nakladatel a spisovatel Martin Vopěnka. Diskusi moderoval Jiří Pehe.
 

Zveřejněno: 9. 3. 2011 17:00   |   Kategorie: Diskuse