Vytisknout

Partneři

Zveřejněno: 16. leden 2012. Kategorie: O CESTĚ

Think-tank CESTA síť partnerských institucemi teprve buduje. V minulých měsících

jsme navázali bližší kontakty s několika organizacemi nebo projekty:

Partnerské instituce

Masarykova demokratická akademie (MDA) (http://www.maarykovaakademie.cz/)

oficiální think-tank České strany sociálně demokratické. Je občanským sdružením založeným v roce 1896, které si v Masarykově duchu klade za cíl objasňování a šíření hodnot sociální demokracie. Současným výkonným ředitelem je Jan Černý. 

Rada pro mezinárodní vztahy (RMV) (http://www.rmv.cz) 

veřejné nevládní sdružení, jenž si klade za cíl vytvářet prostředí pro společné přemýšlení o evropských a globálních souvislostech naší existence. Bylo založeno v roce 1994 skupinou představitelů českého i mezinárodního politického, hospdářského, náboženského i kulturního života. Dlouholetým předsedou byl bývalý ministr zahraničí České a Slovenské federativní republiky a senátor za Českou stranu sociálně demokratickou Jiří Dienstbier. Současnou výkonnou ředitelkou je Jiřina Dienstbierová.

Spolupracující instituce

 

Jiné projekty 

WebArchiv (http://webarchiv.cz)

je digitální archiv „českých“ webových zdrojů, které jsou zde shromažďovány za účelem jejich dlouhodobého uchování. Ochranu a uchování těchto dokumentů zajišťuje od roku 2000 Národní knihovna ČR ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou a stavem výpočetní techniky Masarykovy univerzity. Pro archivaci webu využívá nástroje vyvinuté organizací Internet Archive , resp. konsorciem IIPC (International Internet Preservation Consortium). WebArchiv je členem IIPC od roku 2007.  Podobně jako v případě stovek jiných institucí či jednotlivců, pracovníci Web Archivu projevili zájem archivovat i naše webové stránky.