Vytisknout

Jste levičáci? Volte Dienstbiera nebo Fischerovou

8.1.2013
 
Za kandidáty, kteří nejlépe vyjadřují priority levice, považuje liberálně-levicový think tank CESTA Jiřího Dienstbiera (ČSSD) a Táňu Fischerovou. Uvádí to v analýze programů a vizí kandidátů na post hlavy státu. Podle autorů „bývalý premiér Miloš Zeman, jenž je mnohými považován za ‘kandidáta levice’, není o nic více levicový než bývalý premiér úřednické vlády Jan Fischer“.

Zveřejněno: 23. 1. 2013 14:30   |   Kategorie: Média o CESTĚ
Vytisknout

Podle CESTY je nejlepším kandidátem z pohledu levice Dienstbier


8. 1. 2013, 11:46

Praha - Za kandidáty, kteří nejlépe vyjadřují priority levice, považuje liberálně-levicový think tank CESTA Jiřího Dienstbiera (ČSSD) a Táňu Fischerovou. Uvádí to v analýze programů a vizí kandidátů na post hlavy státu, kterou dnes v Praze představil.
 
Zveřejněno: 8. 1. 2013 14:42   |   Kategorie: Média o CESTĚ
Vytisknout

Budoucnost levice


23.11.2012
Jaroslav Bican
 
Středeční konference o budoucnosti levice ve střední Evropě přinesla zajímavé příspěvky, opravdový recept na přechod levice z ideologické defenzívy do ofenzívy ovšem nepředstavila.
 
21. listopadu think-thank CESTA a nadace Friedrich-Ebert-Stiftung pořádaly konferenci s názvem „Budoucnost levice ve střední Evropě“. Na úvod ředitel pořádající nadace Mirko Hempel řekl, že levice si musí položit otázku, jak se dostat z defenzivy a stát se znovu hybnou silou. Nejvíce mu vadí, že mladí lidé vidí levici jako něco pro loosery, pro ty, co nejsou úspěšní. Proto je podle Mirka Hempela třeba levici znovu vynalézt – jinak hrozí, že přijde o internetovou generaci. Závěr jeho vystoupení byl jasný: musíme znovu vymyslet levici.

Zveřejněno: 23. 11. 2012 16:51   |   Kategorie: Média o CESTĚ
Vytisknout

Neoliberální kapitalismus je nereformovatelný?

Haló noviny, 21.11.2012
 
Takto, ovšem bez otazníku, to pronesla na středeční konferenci sociálnědemokratického think-tanku CESTA »Budoucnost levice ve střední Evropě« v pražském hotelu Jalta ve svém vystoupení ekonomka Ilona Švihlíková a sklidila nejdelší potlesk dne. Čtvrt stovky přednášejících a panelistů z ČR, Maďarska, Polska, SR, SRN a Velké Británie mapovalo situaci, stav a hodnoty levice ve střední Evropě, především sociálnědemokratické levice, a načrtávalo budoucí cíle a cesty a podmínky jejich dosažení.

Zveřejněno: 21. 11. 2012 16:58   |   Kategorie: Média o CESTĚ
Vytisknout

Církve jako obchodní společnosti?


30. 8. 2012  

Kritika přeměny církví v obchodní společnosti, zpochybnění oprávněnosti a rozsahu tzv. církevních restitucí na straně odpůrců, a odpor církví proti své kontrole ze strany státu a neobhajování textu zákona na straně druhé, charakterizovaly středeční panelovou diskusi občanského sdružení Cesta v Praze.
 
Zveřejněno: 30. 8. 2012 15:23   |   Kategorie: Média o CESTĚ
Vytisknout

Politici a politologové společně: Teče do bot. Jak zachránit důvěru ve strany


Na středeční konferenci Centra pro sociálně tržní ekonomiku a otevřenou demokracii (CESTA) se politologové a politici společně zamýšleli, zda mohou ještě politické strany reprezentovat zájmy lidí, případně jak se mají reformovat, aby do budoucna obstály.
 

Autor: Hans Štembera
Popisek: Petra Kolínská (SZ)
 
 
Zveřejněno: 5. 7. 2012 21:39   |   Kategorie: Média o CESTĚ
Vytisknout

Může se stát přímá volba prezidenta vzpruhou pro českou demokracii?


25.05.2012 12:50
Domov
Zpráva
 
Václav Bělohradský, Jiří Pehe či Jiří Dienstbier přislíbili účast na diskusi, jejímž tématem bude přímá volba prezidenta a její potenciál proměnit klima českého politického provozu. Akce proběhne v páteční podvečer v Praze ve foyer Goethe-Institutu.
 
Think-tank CESTA Centrum pro sociálně-tržní ekonomiku a otevřenou demokracii ve spolupráci s Masarykovou demokratickou akademií a Friedrich-Ebert-Stiftung pořádá v pátek diskusi na téma přímé prezidentské volby.
Zveřejněno: 25. 5. 2012 20:18   |   Kategorie: Média o CESTĚ
Vytisknout

Nechybí jen koncepce vysokého školství, ale školství celého

České republice nechybí jen koncepce vysokých škol či terciálního vzdělávání, ale koncepce celého školství, vyplynulo z diskuse »Jakou reformu pro české vysoké školy«, kterou ve čtvrtek uspořádalo OS CESTA v pražské městské knihovně.
 
Panelisty byli senátor ČSSD Marcel Chládek, prorektor Západočeské univerzity František Ježek, bývalý vedoucí odboru VŠ MŠMT Jiří Nantl a prorektor Univerzity Karlovy Stanislav Štech.
Zveřejněno: 28. 2. 2012 13:05   |   Kategorie: Média o CESTĚ