Vytisknout

CESTA nabídla politikům alternativní reformu zdravotnictví

22.12.2011


 
Levicoví a středoví intelektuálové z občanského sdružení CESTA zveřejnili dnes vlastní návrh reformy zdravotnictví. Vládní reforma je podle nich spojena s rizikem, že výhody zdravotnického systému bude čerpat jen úzká skupina obyvatel a většina bude odkázána na chudý standard. CESTA proto kromě zefektivnění systému, na což se zaměřila reforma ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09), usiluje i o solidaritu a univerzální dostupnost péče, řekl dnes ČTK člen sdružení Vít Klepárník.
Zveřejněno: 22. 12. 2011 10:46   |   Kategorie: Média o CESTĚ
Vytisknout

Levicová CESTA představila zdravotní reformu. Se ziskem špitálů se počítá

 
Za nízké účasti novinářů, ale s o to převratnějšími návrhy zdravotní reformy se na dnešní poslední tiskové konferenci vytasil i středolevicový think-tank CESTA. Jejich koncept má být alternativou ke stávajícímu systému zdravotní reformy a podle tvůrců návrhu si nevyžádá žádné dotace ze státního rozpočtu navíc, klíč je v přerozdělení stávajícího objemu peněz.
 
 
Pavel Kozdera
 

Autor: Hans Štembera
Popisek: Nemocnice - ilustrační foto nemocnice
 
Zveřejněno: 21. 12. 2011 11:03   |   Kategorie: Média o CESTĚ
Vytisknout

Alternativní reforma daní: Progrese a vyšší majetkové daně


15. 12. 2011 14:53, autor: duk
 
Praha – Daňová reforma tak, jak ji představila vláda, není jedinou cestou, kterou je možné jít. Podle občanské sdružení Centrum pro sociálně-tržní ekonomiku a otevřenou demokracii (CESTA) vede vládní reforma k vyššímu zadlužování státu. Sdružení proto navrhuje v rámci vlastního návrhu daňové reformy především zvýšit daňové výnosy z přímých daní na úkor nepřímých daní. Mezi návrhy patří také například progresivní zdanění fyzických osob, zavedení dvou sazeb daně z příjmu firem nebo zachování dvou sazeb daně z přidané hodnoty.
Zveřejněno: 15. 12. 2011 9:15   |   Kategorie: Média o CESTĚ
Vytisknout

Počet obyvatel Česka může klesnout na 6, 5 milionu


Praha – Počet obyvatel České republiky může během následujících 90 let, tedy do roku 2100, klesnout až na necelých 6,5 milionu osob. Počítá s tím jedna z variant demografického vývoje ČR a jeho dopadů na důchodový systém, které na tiskové konferenci think-tanku CESTA (Centrum pro sociálně-tržní ekonomiku a otevřenou demokracii) představil demograf Tomáš Fiala z Vysoké školy ekonomické v Praze.
 

Zveřejněno: 9. 12. 2011 21:27   |   Kategorie: Média o CESTĚ
Vytisknout

Kritici vládní důchodové reformy nabízejí alternativy

 
Konečná podoba vládní důchodové reformy čelí i po svém nedávném schválení v parlamentu neutichající kritice některých odborníků.
 
A nezůstává jen u kritiky. Alternativní návrhy k vládní reformě, jejímž hlavním stavebním kamenem je vznik nového privátního fondového pilíře, se dnes například chystá představit občanské sdružení CESTA (Centrum pro sociálně-tržní ekonomiku a otevřenou demokracii).

Zveřejněno: 9. 12. 2011 9:11   |   Kategorie: Média o CESTĚ
Vytisknout

Na CESTĚ…Ale odkud kam…?!?

Ladislav Žák
18.1.2011
 
 
V reakci na můj příspěvek s názvem „Vize…?!?“ se mi dostalo od Michaela Kroha upozornění a pozvání na první veřejnou diskusi think-tanku CESTA – Centrum pro sociálně-tržní ekonomiku a otevřenou demokracii na téma: „Má ještě smysl sociální stát?“ s podotázkami na podtémata jako: Je sociální stát hlavním výdobytkem západní demokracie nebo její hlavní přítěží?

Zveřejněno: 18. 1. 2011 9:17   |   Kategorie: Média o CESTĚ
Vytisknout

Sociální stát prý potřebuje reformy, aby přežil; nejsou to škrty

Autor: ČTK

Praha – Sociální stát s jeho podporami a vymoženostmi bude v Česku možné udržet jen tehdy, pokud projde reformami. Ty ale nepředstavují škrty. Shodli se na tom dnes řečníci první diskuse, kterou uspořádala nová politologická instituce Cesta (Centrum pro sociálně-tržní ekonomiku a otevřenou demokracii). Ta se názorově kloní k levici a politickému středu. Cílem zahajovací akce bylo otevřít debatu o smyslu sociálního státu.
Zveřejněno: 17. 1. 2011 9:30   |   Kategorie: Média o CESTĚ
Vytisknout

Jan Macháček: Think-tank CESTA je výzvou pro pravicové liberály


V Praze nedávno vznikl levicově liberální think-tank CESTA. Včera uspořádal svoji první veřejnou diskusi na téma budoucnost sociálního státu. Mezi zakladatele nového institutu patří politologové Jiří Pehe, Tereza Stöckelová, Václav Bělohradský nebo Jan Keller. První debatu přijel osobně podpořit i česko-francouzský politolog Jacques Rupnik.
Zveřejněno: 18. 1. 2011 18:32   |   Kategorie: Média o CESTĚ